Guilds
In Runescape vind je veel Guilds. Hier word je alles verteld over wat je er kan doen en hoe je er binnen kan komen.

Minigames
In dit deel staan alle Minigames in het spel beschreven.

Quests
Hulp nodig bij een Quest? Alle quests worden hier tot in de fijnste details uitgelegd.

Steden en gebieden
In dit deel worden de steden en gebieden in RuneScape beschreven.

Skills
In dit deel worden de beschikbare skills in RuneScape uitgelegd.

» Quest Guides » Legacy of Seergaze

• 2 Quest Points
• 3.000 experience in Magic
• 2.000 experience in Agility, Slayer en Mining
• 4.000 experience in Crafting
• 1.000 experience in Construction
• 3 Tomes of experience, die elk 2.500 experience geven aan een skill naar keuze van ten minste level 35
• Ivandis flail
• Blood talisman

Mercenary Adventurer naast het Paterdomus

Members Only
Moeilijkheidsgraad
1 2 3 4 5
Tijdsduur
1 2 3 4 5

 

  • Benodigde skills: 20 Construction, level 29 Agility, level 31 Slayer, level 35 Mining, level 40 Firemaking, level 47 Crafting, level 49 Magic
  • Benodigde items: Pyre logs (teak of betere), spullen voor de Temple Trekking activiteit (zilver wapen zoals Rod of Ivandis, voedsel, armour en wapen, eventueel prayer potion en druid pouch) en twee wapens voor twee verschillende aanvalsstijlen (melee, ranged of magic).
  • Benodigde quests: Darkness of Hallowvale
  • Aangeraden items: de shortcut key uit de Darkness of Hallowvale quest, Vyrewatch of citizen clothes (of geld om deze onderweg te kopen).


 

Jagex’ questomschrijving

  • Mercenaries make their way into the rotten swamps of Morytania from Paterdomus to the front-lines at Burgh de Rott. The Vyrewatch continue to draw blood tithes from the pitiful citizens of Meiyerditch, the great ghetto-city of the Sanguinesti region, its weakened citizens growing fewer in number every day. The vampyres are getting more tithes from somewhere, but how long before House Drakan settles its eye upon Misthalin and the lands to the west?

    What new efforts can the Myreque make in this struggle? A rumour drifts through the hard-bitten mercenaries assembled near Paterdomus: something suspicious is happening in the main temple, something odd even for the border of Morytania and Misthalin... What's more, Drezel has made a curious discovery beneath the well in the Paterdomus basement - something that harkens back to Morytania's bloody and terrible past. And what of the mysterious Safalaan? Surely he has more adventurous tasks for an enthusiastic, young and recently-promoted private of the Myreque.

    What new secrets are to be discovered in Morytania? Can the Myreque strike back against the dread Vyrewatch?
     
  • Huurlingen reizen door de verrotte moerassen van Morytania, van het Paterdomus naar de voorlinies bij Burgh de Rott. De Vyrewatch nemen nog steeds bloed af van de arme bewoners van Meiyerditch, de grote ghetto-stad van de Sanguinesti regio. Van de verzwakte burgers blijven er elke dag minder over. De vampyres krijgen ergens meer bloed vandaan, maar hoe lang zal het nog duren voor het huis van Drakan zijn oog laat vallen op Misthalin en de landen in het westen?

    Wat kan de Myreque doen in deze worsteling? Bij de taaie huurlingen, die zich verzameld hebben bij het Paterdomus, gaat het gerucht dat er iets verdachts gaande is in de hoofdtempel, iets wat zelfs voor het grensgebied tussen Morytania en Misthalin vreemd is Bovendien heeft Drezel een merkwaardige ontdekking gedaan onder de put in de kelder van het Paterdomus iets dat terug gaat op Morytanias bloederige en verschrikkelijke verleden. En wat is er met de mysterieuze Safalaan? Hij heeft vast en zeker meer avontuurlijke taken voor een enthousiaste, jonge en recent gepromoveerde soldaat van de Myreque.

    Welke nieuwe geheimen zullen ontdekt worden in Morytania? Kan de Myreque terug slaan tegen de gevreesde Vyrewatch?


 

Starten van de quest

  • Benodigde items: Geen
  • Items die handig zijn om mee te nemen: de items van stap 2 en 3, zodat je in één keer door kunt naar Burgh de Rott.

Om deze quest te starten, moet je met de Mercenary Adventurer praten. Hij bevindt zich naast de uitgang van het Paterdomus, op de plek waar je de Burgh de Rott Ramble activiteit kunt starten.
Afbeelding
De Mercenary Adventurer wil naar Burgh de Rott. Eerst moet je echter Drezel waarschuwen dat de avonturier iets vreemds heeft gezien bij de ingang van het Paterdomus.
Afbeelding
 

Op onderzoek uit

  • Benodigde items: twee soorten wapens voor verschillende aanvalsstijlen.
  • Items die handig zijn om mee te nemen: eten, armour

Ga naar Drezel en vertel hem over het verhaal van de avonturier. Drezel was zo druk bezig dat hij niets gemerkt heeft. Hij heeft namelijk een verborgen kamer ontdekt onder de tempel. Zeg dat je het zult onderzoeken.
Afbeelding

 

Deel 2.1: Het columbarium
Ga naar de grote kamer met de put en ga de trap af.
Afbeelding
Je komt nu in een kamer, waarvan Drezel zegt dat het lijkt op een columbarium, een muur waar urnen in worden bewaard. Loop door de kamer tot je in het noordoosten een muur ziet met allemaal kluisjes. Klik op de optie search, je ziet nu iets wat lijkt op een blood talisman. Helaas kun je het kluisje niet openen.

Deel 2.2: De tempel
Ga weer naar boven en verlaat het complex aan de kant van Misthalin. Loop naar het zuiden en ga de tempel binnen. Als je op de bovenste verdieping komt, krijg je een filmpje te zien, waarin een aantal mannen een samenzwering plannen.
Afbeelding
Ze zullen je opmerken en teleporteren weg, op twee bodyguards na. Deze zullen je aanvallen en hierbij prayer gebruiken tegen de aanvallen die jij gebruikt. Wissel van aanvalsstijl om de prayer te ontwijken. Als beide guards bijna dood zijn, zullen ook zij weg teleporteren.
Een andere manier om de prayer te omzeilen, is door een Veracs set te gebruiken of de ancient mace uit de Another Slice of H.A.M. quest.
Afbeelding

Doorzoek nu tafel (optie Search Crude Table) en je vindt pagina uit een boek van Zamorak en een witte handschoen met het symbool van Saradomin.
Ga dan terug naar Drezel en vertel hem van de indringers. Hij zal de gevonden voorwerpen bij zich houden als bewijs en je vragen de avonturier naar Burgh de Rott te brengen als dank voor zijn hulp.
Afbeelding


 

Naar Burgh de Rott

  • Benodigde items: spullen voor de Temple Trekking activiteit (zie hierboven)

Ga weer naar buiten, maar nu aan de kant van Morytania, en praat nogmaals met de avonturier. Zeg dat je hem naar Burgh de Rott zult brengen.

 

Deel 3.1: Ivan Storm
Je krijgt nu het schermpje te zien van Burgh de Rott Ramble:
Afbeelding
Je kunt hier kiezen uit drie verschillende wegen. Route één is het makkelijkst en route drie het moeilijkst. Het is aangeraden om voor deze quest route één te kiezen, omdat de kans dat je hierbij dood gaat minimaal is. Mocht je onderweg toch dood gaan of opgeven, kun je opnieuw bij de avonturier beginnen.

Als jullie in Burgh de Rott aankomen, zal de avonturier zijn identiteit onthullen. Het is namelijk Ivan Strom, die je tijdens de quest In Aid for the Myreque hebt gehoplen te ontsnappen uit Morytania. Hij wil echter helpen in het gevecht tegen Drakan.
Afbeelding

Deel 3.2: Een nieuwe opdracht
Nu is het tijd om je te melden bij de Myreque. Ga naar de geheime basis, die zich bevindt in de kelder van de bar in Burgh de Rott. Praat met Veliaf en vertel hem over je bevindingen tot nu toe. Hij zal je een kist geven, die je naar Safalaan moet brengen in Meiyerditch.
Afbeelding


 

Informatie winnen

  • Benodigde items: -
  • Items die handig zijn om mee te nemen: shortcut key, Vyrewatch of citizen clothes (of geld om deze te kopen)


Voordat je verder gaat, kun je in Burgh de Rott naar de bank. Dit is de laatste keer dat je makkelijk naar de bank kunt tot je bij stap 6 bent, dus als je nog iets moet doen is dit het aangewezen moment!

 

Deel 4.1: De Myreque
Ga naar het zuidenoosten van Burgh de Rott en gebruik het oude bootje om naar Meiyerditch te gaan. Ga de stad binnen. Als je wilt, kun je bij trader Sven Vyrewatch of citizen clothes kopen, zodat je minder op valt bij de Vyrewatch. Ga nu naar de schuilplaats van de Myreque. Vergeet niet je shortcut key te gebruiken om de weg korter te maken, als je deze nog hebt.
Afbeelding
Klik hier voor de routebeschrijving en een kaart van Meiyerditch.

Als je bij de schuilplaats bent, moet je met Safalaan praten. Hij heeft het echter zo druk, dat je van hem met Flaygian moet praten. Als je je shortcut key was kwijtgeraakt, kun je nu een nieuwe krijgen van Safalaan.
Afbeelding

Deel 4.2: Een wapen zoeken
Praat met Flaygian en geef hem de kist met goederen. Vraag hem naar zijn onderzoek op het gebied van Vyrewatches. Hij legt uit dat een Vyrewatch de aanval van zijn tegenstander kan voorspellen, en daarom niet geraakt wordt. De oplossing is dus om een onvoorspelbaar wapen te maken.

Afbeelding
Praat met Kael Forshaw of Andiess Juip voor advies. Na even nadenken komen ze tot de conclusie dat een zilveren flail het meest onvoorspelbare wapen is. Hij betwijfelt alleen of iemand een dergelijk wapen zou willen gebruiken. Een flail is namelijk heel moeilijk om mee te vechten. Hij raadt je aan een boek te zoeken, wat zijn theorie over de zilveren flail bevestigt.
Afbeelding
Ga naar de kamer met de bedden in het midden van de schuilplaats en doorzoek de bedden tot je het betreffende boek vindt.
Afbeelding
Lees het boek en schrijf de paginas op die over de flail gaan.
Ga weer terug naar Flaygian en geef hem het boek. Hij zal je om de pagina nummers vragen, omdat hij geen tijd heeft het boek zelf te lezen. Geef hem de nummers (deze zijn voor iedere speler anders) en je krijgt een hammer en nails voor het veldwerk wat je moet gaan doen. Hij wil namelijk dat je een oud furnace terug vindt wat ergens in Meiyerditch moet zijn.
Afbeelding

Deel 4.3: Het furnace vinden
De makkelijkste manier om bij het furnace te komen, is door je te laten pakken door een Vyrewatch en dan naar de mijn te gaan. Praat met één van de gevangenen voor een bronze pickaxe en delf 15 ores. Geef deze aan de Vyrewatch en je wordt vrijgelaten. Het furnace bevindt zich twee huizen ten oosten van de mijn.
Afbeelding
Je kunt dit huis niet binnen, dus moet je via een ander gebouw komen. Loop naar het gebouw ten zuiden van het furnace en ga naar binnen. Hier zie je een wooden post. Gebruik je nails met de paal, zodat er een ladder ontstaat, en klim naar boven.
Afbeelding
Net als in Darkness of Hallowvale, moet je over de daken naar het goede gebouw. Spring eerst naar het gebouw in het oosten (Jump-to Floorboards) en dan naar het noorden. In de muur van het gebouw in het westen bevindt zich een damaged wall. Spring hier naartoe en je bent in het goede gebouw.

Deel 4.4: Het furnace repareren
Ga de ladder op en pak de bronze pickaxe, coal en tinderbox op die op de grond liggen. Als je al een pickaxe hebt uit de mijn, kun je deze laten liggen. In de kamer bevindt zich een through. Loop hierheen en klik op de optie search through.
Afbeelding
Je vindt een rookschacht, dus moet er ook een furnace zijn. Ga de ladders af en doorzoek de berg puin die beneden ligt, tot het furnace zichtbaar wordt.
Afbeelding
Gebruik nu de coal en de tinderbox met het furnace. Het furnace werkt nu weer en het is tijd om terug te gaan naar de schuilplaats van de Myreque.


 

Ivandis Flail

  • Benodigde items: -
  • Items die handig zijn om mee te nemen: shortcut key, Vyrewatch of citizen clothes (of geld om deze te kopen)

Houd je tinderbox nog even bij je, je zult deze later in de quest nog kunnen gebruiken. De pickaxe mag je droppen.

 

Deel 5.1: Materialen verzamelen
Afbeelding
Ga weer terug naar Flaygian en vraag of hij nog iets te doen heeft. Je krijgt de opdracht om een ketting te maken voor de flail van het materiaal silvthril, een combinatie van mithril en zilver. Ook moet je vast nadenken over een voorwerp om aan het eind van de flail te binden.
Eerst moet je materialen halen. In de kamer staat een barrel. Doorzoek deze en je krijgt één silver en één mithril bar.
Afbeelding
Haal daarna een silver sickle van de shelves, deze zul je later als kop van de flail gebruiken.
Afbeelding
Ga tot slot naar het zuiden van de schuilplaats. In de kamer naast de uitgang bevindt zich een crate, waarin een chain mould zit.
Afbeelding
Ga naar het furnace en maak hier een chain met je zilver en mithril. Keer terug naar Flaygian om hem de chain te geven en laat hem gelijk je sickle zien.
Afbeelding
Flaygian vindt het een prima idee om dit als kop van de flail te gebruiken. Hij neemt allebei de voorwerpen van je over en vraagt je om Safalaan te vertellen over de ontwikkelingen.

Deel 5.2: Achter Safalaan aan
Praat met Safalaan en hij stelt je voor aan Andiess en Kael. Hij zegt dat hij met Andiess en Kael naar de bibliotheek gaat en vraagt of je achter hen aan komt. Terwijl zij vast gaan, ga jij naar de shelves naast Flaygian. Pak een saw van de shelves en ga dan ook naar het laboratorium.

Als je binnen komt, zie je een filmpje, waarin het lijkt of Safalaan, Andiess en Kael dood zijn. Ze maken echter een grapje en blijken nog gewoon te leven.
In de kamer zie je een deur. Safalaan zegt dat je de deur niet zomaar kan forceren, omdat alles dan in zal storten.
Afbeelding
Gebruik je saw met de deur en klim er doorheen. Safalaan zal nu verder de grot in gaan. Volg het pad en ren voorbij de Mutated Bloodvelds. Als je wilt, kun je je prayer gebruiken om jezelf te beschermen. Volg het pad naar link en ga dan alsmaar rechtdoor tot je in een grote kamer komt. Hier is Safalaan, die je vraagt de stenen in het noorden van de kamer te onderzoeken.
Afbeelding

Deel 5.3: Aangevallen!
Ga naar de stenen toe en klik op de optie Search Strange stones.
Afbeelding
Afbeelding
De stenen komen je erg bekend voor. Dit komt doordat het de stenen zijn die leiden naar een runecrafting altaar! Je kunt er echter niet in, omdat je geen talisman hebt.
Voordat je terug gaat naar Safalaan, moet je het skelet doorzoeken wat bij de stenen ligt. Je vindt verschillende runes, waaronder 1 cosmic rune en 4 air runes. Die laatste twee moet je bewaren, omdat je deze later in de quest nog nodig hebt.
Afbeelding

Praat nu met Safalaan. Hij is ongerust over de missie. Je krijgt een filmpje te zien, waarin Vyrewatches achter de Myreque-leden aan zitten. Je bent nu alleen over met Safalaan, maar jullie kunnen allebei niet tegen de Vyrewatch vechten. Dan komt er een vreemde kracht van Safalaan, waardoor de Vyrewatch verdwijnen.
Nu ga je vanzelf terug naar de schuilplaats van de Myreque.

Deel 5.4. De flail afmaken
Praat opnieuw met Safalaan en je krijgt de volgende items van hem: silver sickle, emereld, silvthril chain en rod of Ivandis.
Afbeelding
Loop naar de shelves en pak daar een chisel. Gebruik vervolgens de sickle en de emerald met elkaar en gebruik een level-2 enchant spreuk op het geheel. Gebruik daarna de sickle met de chain. Je krijgt een Ivandis flail!

Nu moet je de flail gaan testen. Verlaat de schuilplaats en val een Vyrewatch aan. Je kunt de special attack gebruiken als de Vyrewatch meer dan de helft van zijn leven verloren heeft, om de Vyrewatch te stunnen. Houd er hierbij wel rekening mee dat je dit maar 30 keer kunt doen voordat de flail tot stof vergaat. Zonder special attack kun je de Vyrewatch ook doden.
Afbeelding
Raap het vyre corpse op dat verschijnt nadat je de Vyrewatch hebt gedood en breng dit terug naar Safalaan.
Afbeelding


 

Verslag uitbrengen

  • Benodigde items: tinderbox, pyre logs (ten minste teak), vyre corpse

Safalaan vraagt je om de overblijfselen naar Veliaf en vervolgens naar Drezel te brengen.
Ga eerst naar Veliaf in Burgh de Rott, die je uiteindelijk door stuurt naar Drezel. Voordat je het stadje verlaat, kun je naar de bank om de laatste benodigdheden te verzamelen.

 

Deel 6.1 Drezel
Ga terug naar Drezel en laat hem het lichaam van de Vyrewatch zien. Drezel zegt een onrust te voelen in de overblijfselen: de ziel is gevangen in de vergetelheid. Dit klinkt je bekend in de oren, hetzelfde is namelijk het geval bij de shades in Mortton.
Afbeelding

Ga naar het columbarium en gebruik je pyre logs met een funeral pyre. Leg vervolgens het lichaam er op en steek het geheel aan.
Afbeelding
Er verschijnt nu een ornate key. Pak deze op en loop de muur met de kluisjes. Gebruik je sleutel om het deurtje te openen en je krijgt een blood talisman!
Afbeelding

Praat voor de laatste keer met Drezel en hij stuurt je door naar Veliaf.
Afbeelding

Deel 6.2 Afronding
Vertel Veliaf alle nieuwe ontwikkelingen en hij zal je bedanken en belonen.
Afbeelding

Gefeliciteerd, je hebt de quest volbracht!
Afbeelding


 

Links naar handige artikelen


 

Revisie

  • 26/12/10 Guide geschreven
  • 30/12/10 - Plaatjes toegevoegd


 

Copyright

© Copyright:RSNL. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder toestemming van de auteur van deze guide en het beheer van de bovenstaande site.